چه طور اقامت کانادا بگیریم؟ + 8 روش محبوب برای اقامت کانادا

چطور اقامت کانادا بگیریم

کانادا کشور موعود آرامش، آسایش و تحصیل است. مهاجران، دانشجویان، گردشگران و کارآفرینان زیادی هر سال با شیوه‌های متفاوتی وارد این کشور شده و موفق به گرفتن اقامت کانادا می‌شوند‌. در پاسخ به سوال چطور اقامت کانادا بگیریم ؟  باید گفت : ویزای استارتاپ کانادا، و ویزای تحصیلی کانادا از جمله کانال‌هایی است که دولت مردم دوست کانادا برای مهاجران هموار کرده است. کشور مدرن و توسعه یافته کانادا همواره در پی جذب سرمایه و نخبگان و کارآفرینان است. در ادامه به 8 روش محبوب گرفتن اقامت کانادا پرداخته می‌شود.

چطور اقامت کانادا بگیریم؟!

-اقامت دائم کانادا از طریق کار

یکی از راه های مهم برای گرفتن اقامت دائم کانادا اشتغال در این کشور است. اغلب افرادی که قصد مهاجرت کاری به کانادا دارند، باید از طریق سایت رسمی کانادا برای ثبت نام در سیستم جامع اکسپرس انتری شروع کنند. این سیستم جهت تسریع در امر جذب نیروی کار ماهر خارجی در سال 2015 تاسیس شد.

با شروع به کار این برنامه فرایند رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی به صورت آنلاین انجام می‌شود.  بررسی برنامه هایی از جمله نیروی کار ماهر فدرال (Skilled Worker) نیروی کار تجربی و مجرب فدرال، برنامه‌های استانی و همچنین نیروی کار تجربی کانادایی از طریق این سیستم پی‌گیری و ثبت می‌شود. پس از ثبت نام و بارگذاری مدارک، درخواست شما بررسی شده و پاسخ داده می‌شود. بسیاری از افراد جویای کار از موسسه هوم اند هوم می‌پرسند چه طور اقامت کانادا بگیریم. در پاسخ باید گفت این موسسه می‌تواند در راه دریافت اقامت به متقاضیان اطلاعات کاملی دارد و می‌تواند مهاجران را یاری کند.

-اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

چه طور در کانادا ادامه تحصیل بدهیم؟ چطور اقامت کانادا بگیریم ؟ دانشگاه‌های کشور کانادا در ردیف برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد.  دانشجویان زیادی متقاضی ویزای تحصیلی کانادا هستند.

تحصیل در کانادا و کار کردن بعد از تحصیل در این کشور، یکی از عمده‌ترین روش‌های اخذ اقامت دائم کانادا است. دانشجو و متقاضیان  تحصیل در کانادا باید موفق  به گرفتن پذیرش تحصیلی یکی از مراکز آموزشی کانادا شوند. مهاجران پس از دریافت این پذیرش، می توانند جهت دریافت ویزا و اقامت تحصیلی اقدام کنند.  تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف مدارس، کارشناسی، تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و مقطع دکتری صورت می‌‌گیرد. مدارس کانادا در ردیف کیفیت ترین سیستم‌های آموزشی در جهان هستند.

به همین دلیل سالانه تعداد زیادی از خانواده‌ها از سراسر جهان فرزندان زیر 18 سال خود را جهت تحصیل به مدارس کانادا می فرستند. دانش آموزان بین المللی می توانند در مدارس شبانه روزی و یا مدارس روزانه در کانادا ثبت نام کنند. تفاوت عمده بین این دو نوع مدرسه در شیوه سکونت دانش آموزان و هزینه تحصیل در کانادا است. در مدارس شبانه روزی، دانش آموزان در خوابگاه های متعلق به مدارس سکونت خواهند داشت.

در مدارس روزانه دانش آموزان خارجی به خانواده های کانادایی سپرده می‌شوند  که در طول دوران تحصیل با آنها زندگی کنند. این خانواده ها که از طرف دولت کانادا مورد قبول هستند وظیفه تامین  محل سکونت و وعده های غذایی و نیازهای اولیه دانش آموز را دارند.

جهت تحصیل در دانشگاه های کانادا، شخص متقاضی باید مدرک زبان داشته باشد. برای دوره کارشناسی مدرک زبان آیلتس 6 و برای کارشناسی ارشد آیلتس 6.5 ضروری است. شخص برای اینکه بتواند در دانشگاه‌های مورد نظر خود پذیرش بگیرد علاوه بر مدرک زبان،  باید نشان دهد که وقفه تحصیلی زیادی برای او ایجاد نشده است.

در بعضی موارد، شخص اگر نمره زبان مورد نظر را نداشته باشد، می تواند در کلاس های زبان انگلیسی در کانادا ثبت نام کند تا خود را به سطح مناسب برساند. تحصیل در مقطع کارشناسی 3 الی 4 سال طول می‌کشد. دریافت پذیرش در مقطع دکتری در کانادا، نیازمند دریافت تایید از طرف یک استاد راهنمای کانادایی در یکی از دانشگاه های کانادا است. جهت دریافت این تایید، دانشجو باید ثابت کند که در حد عالی و برتر به زبان انگلیسی تسلط دارد. بنابراین ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 7 ضروری است. پس از اینکه دانشجو پذیرش یک دانشگاه را گرفت و مراحل ثبت نام را انجام داد، برایش مجوز یا اقامت تحصیلی کانادا صادر می‌شود.

-گرفتن اقامت و تابعیت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا یکی از بهترین پیشنهادات و انتخاب‌های سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری است. این کشور به دلیل تجارت پر رونق و اقتصاد پویا ، یک مقصد فوق العاده جهت سرمایه گذاری است. همچنین سرمایه گذاران مهاجر و خارجی در این روش  موفق به دریافت اقامت دائم کانادا می شوند. این اعطای اقامت در جهت حمایت همه جانبه دولت کانادا از سرمایه گذاران خارجی است.

این حمایت های همه جانبه و امنیت بالایی که سرمایه گذاران خارجی در کانادا دارند، یکی از دلایل عمده پایین بودن نرخ خطر مصادره اموال در کانادا می باشد. پایین بودن نرخ خطر سرمایه‌گذاری عاملی مهم در جذب متقاضیان برای سرمایه گذاری در کانادا است. در این کشور سرمایه‌گذاران خارجی امنیت مالی داشته و به رونق چشم‌گیری دست می‌یابند.

ممکن است فردی از اداره مهاجرت کانادا بپرسد آیا با خرید ملک می‌توانم اقامت کانادا بگیرم و یا چه طور اقامت کانادا بگیریم؟ باید گفت خرید ملک روش مناسبی نیست و از روش‌های دیگر اقدام کنید.

-اقامت دائم کانادا از طریق خرید ملک

آیا خونه بخرم، ملک بخرم یا آپارتمان؟ چه طور اقامت کانادا بگیریم؟ این سوالی است که بیشتر مهاجران و خانواده‌هایشان می‌پرسند. در جواب گفته می‌شود کخ کشور کانادا برای رونق اقتصاد خود برای افرادی که در این کشور سرمایه گذاری می نمایند امکان اخذ اقامت را در نظر گرفته است.

اما سرمایه گذاری باید فعال، پر بازده و پویا باشد و  امکان برای سرمایه گذاری منفعل و راکد وجود ندارد. افرادی که تمایل به خرید ملک در کانادا را دارند باید بدانند که امکان خرید ملک برای افرادی که تمکن مالی دارند، مهیا است. این متقاضیان می توانند در ایالات‌های مختلف کانادا ملک مورد نظر خود را خریداری کنند اما فردی که تمایل دارد از این راه اقامت دائم کانادا را بدست آورد، باید بداند خرید ملک در کانادا با توجه به اینکه در ردیف سرمایه گذاری منفعل است، نمی تواند منجر به اخذ اقامت گردد و فرد باید از دیگر روش های اقامت دائم کانادا برای اقامت خود استفاده نماید.

سرمایه گذاری 100 هزار دلاری

با چند هزار دلار کانادا می‌توانیم در کانادا سرمایه‌گذاری کنیم؟ چه طور اقامت کانادا بگیریم؟ در سرمایه‌گذاری متقاضی پس از ثابت کردن تمکن مالی به ارزش 300 هزار دلار کانادا و همچنین کسب امتیازاتی بر اساس شرایط کشور کانادا اجازه سرمایه گذاری به ارزش صد هزار دلار کانادا را به دست می‌آورد.

این سرمایه گذاری باید در مناطقی از ایالت  کلمبیا صورت بگیرد که جمعیت آنها کمتر از 75 هزار نفر باشد. مبلغ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا در هر استان و ایالت متغیر بوده و دولت کانادا آن را تعیین می‌کند. یعنی متقاضی در هر استانی نمی‌تواند اقدام به سرمایه‌گذاری کند. سرمایه‌دادان زیادی از این طریق می‌تواند ویزای سرمایه‌گذاری کانادا را دریافت کند و مقیم کشور کانادا شود.

اقامت دائم کانادا از طریق نوآفرینی

در روش نوآفرینی کانادا از ابتدا اقامت دائم این کشور به متقاضی و اعضای خانواده او داده می‌شود. برای کسب این نوع اقامت باید ایده و طرحی نو و خلاقانه و کاملا جدید داشته باشید. برای اجرای طرح باید سرمایه مورد نیاز را داشته باشید که معمولا از سایر روش های سرمایه گذاری کمتر است و حتی کمتر از  60 هزار دلار نیاز است. این روند حدود 2 تا 3 سال زمان نیاز دارد. چه طور اقامت کانادا بگیریم؟ آیا با دادن یک طرح تجاری جدید می‌توانیم اقامت دائم کانادا را بگیریم؟  این سوال بسیاری از نو آفرینان است که در جواب باید گفت: بله می‌توانید.

اقامت دائم کانادا از طریق کارآفرینی

 چه طور اقامت کانادا بگیریم؟ آیا ایجاد شغل و یا کار آفرینی کمکی به گرفتن اقامت می‌کند. بله پاسخ مثبت است. کارآفرینی کانادا روشی بر مبنای سرمایه گذاریست که می توان از ۵۰ هزار دلار کانادا به بالا در آن سرمایه گذاری کرد و روند زمانی  آن کمتر از یک سال به طول می‌‌انجامد.

موضوع جالب و مثبت و جذاب این روش این است که سرمایه گذاری انجام شده متعلق به خودتان است اما باید نشان داد که سرمایه‌گذاری در کشور کانادا انجام شده و سود سرمایه به کشور کانادا وارد شده باشد. این یک فرصت عالی برای ورود به تجارت جهانی است.

-اقامت دائم کانادا و گرفتن تابعیت از طریق فرزند آوری

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت و گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق تولد در این کشور مدرن است. قوانین کسب اقامت و تابعیت از طریق تولد در کشورهای مختلف بر اساس قاعده خون و یا قاعده خاک است. اصل خون بیانگر این موضوع است که، شخصی تابعیت کشور مورد نظر را به دست می آورد که دارای فقط پدر، فقط مادر و یا پدر و مادر با تابعیت همان کشور باشد. ولی کانادا در بحث تولد از قانون خاک استفاده می‌کند.

در اصل خاک، کودکی که در خاک کانادا به دنیا بیاید بدون هیچ شرطی تابعیت کانادا را به دست می آورد، هیچ فرقی نمی‌کند که والدین این کودک هر دو کانادایی، مهاجرین قانونی و یا مهاجرین غیر قانونی باشند. کودک متولد شده در کانادا تا همیشه تابعیت کانادا را داشته و می‌تواند از امکانات فراوان این کشور بهره برداری کند. پدر و مادری که نوزادی در راه دادند، شاید بپرسند، چه طور اقامت کانادا بگیریم؟ در پاسخ باید گفت شما می‌توانید با ویزای توریستی وارد کانادا شده و پس از تولد فرزندتان و گرفتن اقامت کانادا خاک این کشور را ترک کنید.

-اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

چه طور اقامت کانادا بگیریم؟ آیا پس از ثبت ازدواج رسمی می‌توانیم اقامت و تابعیت کانادا را دریافت کنیم؟ مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز چندان سخت نیست.  همانند اکثر کشورهای پیشرفته، طبق برنامه مهاجرتی دولت کانادا، زمانی که یک فرد کانادایی با یک شخص از کشوری دیگر عقد ازدواج می‌بندد، می‌تواند همسر خود را به کانادا ببرد.

همسر فرد کانادایی از این روش می تواند موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شود. این قوانین بر اساس اصل حمایت از بنیان خانواده، در کشورهای پیشرفته مانند کانادا پایه‌ریزئ شده است. البته از آنجایی که عده زیادی به هدف اخذ اقامت کانادا دست به ازدواج‌های دروغین زده اند، اما خوشبختانه دولت کانادا مقررات محکمی جهت جلوگیری از چنین ازدواج‌هایی وضع کرده است. مهاجرت از طریق ازدواج صوری در کشور کانادا جرم محسوب شده و مجازات و زندان به همراه دارد.

بنابراین اولین مرحله اثبات حقیقت امر ازدواج زوجین است. اثبات این مسئله می تواند از طریق ارائه تماس های تلفنی، عکس و ویدیوهایی که نشان دهند طرفین ازدواج، از مدت ها قبل با هم در ارتباط بوده‌اند.

پس از ثابت کردن این ازدواج، شخص کانادایی باید ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه های زندگی همسرش را دارد. مرد کانادایی باید تمکن مالی خوبی داشته باشد و به اداره مهاجرت کانادا ثابت کند. هزینه اقامت کانادا مبلغ کمی نیست و فرد باید بتواند همه را پرداخت کند.

سخن پایانی

کشور کانادا سرزمین آرزوهای جوانان جهان است. کشوری مدرن، توسعه یافته با اقتصادی پویا که هر سال تعداد زیادی مهاجر را به خود می‌پذیرد. دولت کانادا کانال‌های متعددی برای دادن اقامت به متقاضیان گشوده است. چه طور اقامت کانادا بگیریم؟ سوالی است که اغلب مهاجران برای گرفتن تابعیت و اقامت از موسسه‌های آشنا به امور مهاجرت می‌پرسند.

این افراد به شیوه‌های مختلفی چون تحصیل، سرمایه‌گذاری، کار، ازدواج و تولد فرزند می‌توانند اقامت کانادا را دریافت کنند. کارآفرینی، تجربه فنی از دیگر مسیرهای منتهی به اقامت کانادا است. اقامت تحصیلی و سرمایه‌گذاری طبق قوانین و مقررات خاصی صورت می‌گیرد که متقاضیان باید شرایط آن را احراز کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *