نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا چه اهمیتی دارد و چقدر باید باشد؟

نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا

کانادا کشوری مهاجر پذیر است که کارآفرینان، سرمایه‌گذاران را به شیوه‌های مختلف جذب می‌کند‌. دولت‌مردان این کشور راه‌های مختلفی برای مهاجرت و اقامت متقاضیان گشوده است. این مسیرها شامل ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای سرمایه‌گذاری و ویزای استارتاپ است که این کشور شرایط اخذ آن را تسهیل کرده است.

از مهم‌ترین شرایط اقامت از طریق استارتاپ، گرفتن نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا است که باید در سطح عالی و قابل قبول باشد. مهاجرانی که به قصد کارآفرینی و سرمایه‌گذاری وارد این کشور می‌شوند، در صورت نیاز باید دوره زبان را سپری کنند تا بتوانند به آسانی با مردم و مسئولان در ارتباط باشند.

 ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

ویزای استارتاپ کانادا (start-up visa) برنامه‌ای است که به کارآفرینان در سراسر جهان فرصت می‌دهد کسب‌وکار جدید و خلاقانه خود را در کانادا  شروع کنند. این اشتغال باید به رونق اقتصادی در کانادا کمک کند. کار آفرین با این ویزا می‌تواند برای خود و خانواده‌ اقامت کانادا دریافت کند.

نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا امری مهم و سرنوشت ساز است که کارآفرین باید به این موضوع دقت کند. یعنی با نبود این مدرک پرونده فرد بررسی نخواهد شد. داشتن مدرک زبان در تمامی مراحل مهاجرت مورد نیاز بوده و مراحل ویزای تحصیلی کانادا هم از بندهای لازم و ضروری است که متقاضی باید آن را کسب کند.

مزایای ویزای استارتاپ کانادا

کارآفرینان و افرادی که با استفاده از این ویزا به کانادا مهاجرت می‌کنند مزایای بسیار دریافت خواهند کرد. مهم‌ترین  و اصلی‌ترین مزیت‌های ویزای استارتاپ کانادا شامل موارد زیر است:

 • گرفتن اقامت کانادا برای متقاضی ویزای استارتاپ و خانواده
 • امکان اخذ شهروندی کانادا در صورت تحقق شرایط لازم و اخذ امتیازات لازم
 • امکان دریافت وام از دولت کانادا
 • امکان مهاجرت با هم‌گروهی‌های خود (حداکثر 5 نفر)
 • احتمال امکان استفاده از ورک پرمیت باز( مهاجرت کاری به کانادا)

چرا کشور کانادا بهترین کشور برای استارتاپ است؟‌

کانادا رتبه سوم بهترین کشور برای راه اندازی استارتاپ  و رتبه ششم بهترین کشور برای راه اندازی کسب‌وکار و کارآفرینی است. این کشور مدرن و توسعه یافته همواره مهاجران کارآفرین و سرمایه‌گذار را در اولین فرصت جذب کرده و همواره با دادن مزایای عالی آنان را ماندگار می‌کند.

اگرچه نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا امری ضروری است، اما این کشور شرایطی مهیا کرده تا مهاجران و متقاضیان استارتاپ بتوانند آن را کسب کنند. این کشور به کارفرمایان و دارندگان شرکت‌های بزرگ فرصت می‌دهد تا به  صورت رسمی از کارآفرینان دعوت به کار نمایند.

جاب آفر کانادا یک فرصت خوب و عالی برای متقاضیان کارآفرینی در این کشور است. یکی از شروط ورود مهاجر با کمک جاب آفر تمکن مالی است. یعنی فرد متقاضی باید،  هزینه جاب آفر کانادا را پرداخت کرده و توان مالی برای تامین هرینه‌های مربوط به دو سال خود را داشته باشد.

شرایط ویزای استارتاپ کانادا

مهاجرانی که قصد اخذ ویزای استارتاپ کانادا دارند، باید شرایط خاصی داشته باشد که بتوانند با آن مراحل اخذ ویزای استارتاپ را سپری کنند. در مجموع متقاضی دریافت ویزای استارت آپ کانادا باید 4 شرط زیر را داشته باشد که باید به دقت بررسی شود.

 1. نامه حمایتی (Letter of Support) از طرف شرکت‌های سرمایه‌گذار کانادایی (سرمایه‌گذاران فرشته، سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر و انکوباتورها)
 2. مدرک زبان(‌ نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا ضروری است.)
 3. تمکن مالی
 4. شرایط استارتاپ یا تجارتی که قرار است راه‌اندازی شود.

متقاضی ویزای استارتاپ کانادا باید یک کسب‌وکار واجد شرایط مطابق با قوانین و ضوابط مورد نیاز کانادا راه‌اندازی کند. علاوه بر این، کارآفرین باید حداقل ۱۰ درصد از حق رأی مرتبط با سهم اشتغال را داشته باشد. اگر چند متقاضی  هم‌گروه قصد دارند با استفاده از یک استارتاپ مشترک برای ویزای استارتاپ کانادا تقاضا و درخواست دهند، باید حداقل ۵۰ درصد از مجموع حق رأی را داشته باشند. تمامی این افراد باید نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا را هم دریافت کرده و مدرک آن را در پرونده خود داشته باشند.

نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا

نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا  باید در چهار موضوع صحبت کردن، نوشتن و گوش دادن حداقل ۵ و در قسمت خواندن حداقل ۴ نمره باشد؛ پس به این نتیجه می‌رسید که  ویزای استارتاپ کانادا بدون مدرک زبان امری غیر ممکن است.

 بهتر است بدانید که  در صورتی که نتیجه آزمون آیلتس به همراه مدارک و درخواست ارائه نشود، اداره مهاجرت کانادا این درخواست شما را بررسی نخواهد کرد.

مدت اعتبار مدرک زبان آیلتس به این روش است؛ زمانی که برای ویزای استارتاپ کانادا درخواست خود را ارسال می کنید؛ باید دو سال از آزمون زبان آیلتس شما گذشته باشد. برای همین نمره آیلتسی که ۴ سال قبل از درخواست دریافت کرده‌اید، قابل قبول نیست.در این حالت متقاضی برای درخواست ویزا باید مجددا در آزمون آیلتس شرکت کرده و نمره جدید داشته باشد. مدرک نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا باید به روز و جدید باشد.

مدرک آیلتس یکی از مدارک زبان مورد تأیید برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا است؛ دو نوع آزمون آیلتس در کانادا وجود دارد:

 • آیلتس جنرال
 • آیلتس آکادمیک

آزمون‌های آیلتس عمومی یا جنرال و آکادمیک در قسمت ریدینگ (خواندن)  و رایتینگ ( نوشتن)  با هم فرق دارند. برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا مدرک آیلتس در حد عمومی یا جنرال ضروری است.

نمره آیلتس مهاجر باید در چهار مهارت ریدینگ (خواندن)، لیسنینگ (گوش دادن)، رایتینگ (نوشتن) و اسپیکینگ (صحبت کردن) معادل با CLB 5 باشد.‌

CLB یک استاندارد است که اداره مهاجرت کانادا  آن را برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی متقاضیان مهاجرت به کار می‌برد. استاندارد زبان انگلیسی کانادا دوازده سطح دارد و تمامی سطوح آن قابل همسان‌سازی  با نمره آیلتس است.

مدارک زبان برای ویزای استارت آپ کانادا

برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا باید در یک آزمون زبان مورد تایید دولت کانادا شرکت کنید و نتایج آزمون خود را در هنگام تحویل مدارک ارائه دهید؛ آزمون‌های زبان مورد قبول اداره مهاجرت کشور کانادا به شرح زیر است:

-آزمون‌ آیلتس و آزمون برای زبان انگلیسی

-آزمون تافل و آزمون مخصوص برای زبان فرانسوی

چنانچه نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا به حد نصاب و استاندارد رسید، فرد متقاضی می‌تواند به راحتی ویزای استارتاپ را تقاضا و دریافت کند.

نمره سلپیپ برای استارتاپ کانادا

سلپیپ (CELPIP)  امتحانی دو فصلی است. آزمون جنرال( عمومی)  و آزمون آکادمیک( دانشگاهی) . مهاجر برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا، باید فقط در آزمون سلپیپ جنرال شرکت کند و نمره ی قابل قبول کسب کند. در آزمون CELPIP نیز نمره نهایی آزمون مهاجر در چهار مهارت ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ باید معادل سطح 5 استاندارد سی ال بی باشد.

همانطور که گفته شد در آزمون سلپیپ باید در هر چهار بخش  حداقل نمره 5 را به دست آورید. با گذراندن این آزمون‌‌ها و گذر از این مرحله شرایط اخذ نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا مهیا شده و مهاجر دیگر نگران نمره و مدرک زبان خود نخواهد بود.

مراحل لازم برای ارائه مدرک زبان

بهترین و آسان‌ترین آزمون زبان را با توجه به شرایط خود انتخاب کرده و ثبت نام کنید. باید بدانید که تمامی هزینه‌های مربوط به آزمون زبان به عهده ی خود فرد است.

یک نمونه کپی از نتایج آزمون زبان خود را همراه  مدارک در پرونده استارتاپ قرار دهید.  اگر که نتیجه ی آزمون زبان را در مدارک خود قرار ندهید، درخواست استارتاپ ویزای شما کارکنان سازمان مهاجرت کانادا بررسی نخواهد شد.

 به هیچ وجه از مرکز برگزار کننده‌ی آزمون زبان تقاضا نکنید که نتیجه‌ی آزمون زبان شما را مستقیما به سازمان مهاجرت ارسال کند؛ خودتان آن را  دریافت کرده و برای اداره‌ی مهاجرت کانادا به همراه مدارک دیگر ارسال کنید.

 یک کپی رسمی و تایید شده از مرکز آزمون را حتما نزد خود نگه دارید، زیرا تا دو سال می توانید برای تقاضاهای دیگر و یا برای رزومه کاری خود از آن بهره برداری کنید.

اگر اداره مهاجرت آزمون شما را پذیرفت، می توانید از نتیجه‌ی این امتحان برای ثابت کردن سطح زبان خود در پرونده‌ی اقامت خود نیز استفاده کنید. برای متقاضیان تابعیت، نتیجه ی این آزمون تاریخ انقضا ندارد و یک بار قبولی در آزمون کافی خواهد بود. دقت کنید که نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا به اندازه مدارک هویتی و یا سرمایه‌گذاری لازم است.

مدرک زبان فرانسه برای استارتاپ کانادا

اگر مهاجر در زبان فرانسوی نسبت به زبان انگلیسی توانایی بیش‌تری دارد، می‌تواند برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا نتیجه یک آزمون زبان فرانسوی را که در آن نمره قبولی گرفته، ارائه می‌دهد. اداره مهاجرت کانادا مدارک زبان TEF و TCF را می‌پذیرد؛ حداقل نمره لازم در هر دو آزمون باید معادل با 5 NCLC باشد.

NCLC یک معیار است که اداره مهاجرت کانادا از آن برای ارزیابی سطح زبان فرانسوی متقاضی مهاجرت استفاده می‌کند.

سخن پایانی

کشور کانادا برنامه مهاجرت و اقامت گسترده‌ای برای متقاضیان در نظر گرفته است که شامل؛ اقامت کانادا ازطریق سرمایه‌گذاری، تحصیلی، تولد، ازدواج و کار آفرینی و استارتاپ است. این کشور همواره سرمایه‌‌‌گذاران و کارآفرینان را به خوبی جذب می‌کند تا رونق اقتصادی بیشتری را رقم بزند.

برای ویزای استارتاپ چند شرط اصلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین شرط آن مدرک زبان است. داشتن نمره آیلتس برای استارتاپ کانادا ضروری بوده و متقاضی باید در آزمون مقرر این کشور نمره ۵ را دریافت کند.

استارتاپ کانادا یک فرصت خوب و عالی برای اشتغال، کار آفرینی و اخذ اقامت کانادا است که کشور کانادا برای افراد واجد شرایط در نظر گرفته است. متقاضیانی که‌ تمایل به اقامت و کار آفرینی در کانادا دارند، موسسه هوم اند هوم می‌تواند علاوه بر دادن مشاوره، بهترین راه استارتاپ را به متقاضیان معرفی کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *