شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس به چه نحوی است

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

کانادا یکی از کشورهای محبوب واقع در قاره آمریکا است که هر ساله مهاجران زیادی را از سراسر دنیا جذب می­کند. در این مطلب ما به بررسی مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس می­پردازیم. این کشور که شمالی‌ترین قاره آمریکا بوده، دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت است. این کشور به اقیانوس منجد شمالی از شمال، به اقیانوس اطلس از شرق، به اقیانوس آرام از غرب و به کشور آمریکا از جنوب منتهی می­شود.

یکی از مزایای این کشور پایین بودن جرم و جنایت است. کانادا از مهاجرت نیروی خارجی استقبال می­کند. این کشور به سرزمین بزرگ سفید شمالی نیز معروف است. بزرگ در این اسم از نظر مساحت بالای آن، از آن جایی که به قطب شمال نزدیک است و پوشش برفی زیاد آن سفید و در آخر به دلیل قرار گرفتن در شمالی ترین قاره آمریکا به آن شمالی می­گویند.

استان­های کانادا

قبل از بررسی مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس، باید بدانید که این کشور دارای چه استان­هایی است. کانادا دارای 10 استان و 3 منطقه است که هر یک از آن­ها دارای مرکز هستند، در ادامه به بررسی استان­ها و مناطق این کشور پرداختیم.

در ابتدا باید بدانید که تفاوت بین استان و منطقه این کشور در چیست؟ تفاوت این دو در قوانین و حکومتشان بوده که استان­ها قوانین خاص خودشان را دارند در حالی که قلمروها یا مناطق به پارلمان سپرده شده­اند و به وسیله دولت فدرال اداره می­شوند، بنابراین لازم و واجب است شما قبل از مهاجرت، به بررسی شرایط اقامت کانادا بپردازید.

آلبرتا با مرکز ادمونتون، بریتیش کلمبیا با مرکز ویکتوریا، جزیره پرنس ادوارد با مرکز شارلوت تاون، منیتوبا با مرکز وینیپگ، نیو برانزویک با مرکز فردریکتون، نوا اسکوشیا با مرکز هلی فکس، اونتاریو با مرکز تورنتو، کبک با مرکز کبک سیتی، ساسکاچوان با مرکز رجینا و در آخر نیوفاندلند و لابرادور با مرکز سنت جانز از استان­های این کشور هستند. شمال غربی با مرکز یلو نایف، ونووت با مرکز ایکالویت و یوکان با مرکز وایت هورس از مناطق و قلمروهای این کشور هستند.

بزرگترین شهر این کشور با 5.5 میلیون جمعیت تورنتو است. بزرگترین شهر فرانسوی زبان بعد از پاریس، مونترال مرکز ایالت کبک و به انتخاب سازمان ملل زیباترین و بهترین شهر در جهان ونکوور بوده است. پایتخت کشور کانادا، اتاوا در استان اونتاریو واقع شده است.

راه­های مختلف مهاجرت به کانادا

شما علاوه بر مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس، از راه­های دیگری نیز می­توانید اقدام کنید که در این بخش ما به بررسی هر یک از آن­ها به همراه مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس پرداختیم.

مهاجرت به کانادا شامل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری به کانادا، مهاجرت از طریق برنامه ­های استانی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق استارت آپ و کارآفرینی، مهاجرت از طریق خود اشتغالی، اسپانسر شیپ خانوادگی، مهاجرت از طریق وام ازدواج، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق پناهندگی و در آخر مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس است.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

بیش از 500 هزار نفر هر ساله به عنوان دانشجوی بین المللی در دانشگاه­های این کشور به تحصیل مشغول هستند که این آمار در سال 2023 به بیش از 800 هزار نفر رسیده است. برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا، باید علاوه بر اینکه از نظر علمی در سطح خوبی باشید، تمکن مالی خودتان را برای تامین هزینه ­های زندگی و تحصیل به اثبات برسانید خلاف آن باید بورسیه دانشجویی دریافت کرده باشید.

باید دارای مدرک زبان باشید که حداقل نمره برای دانشگاه­های مختلف متفاوت است ولی حداقل باید مدرک زبان آیلتس شما دارای نمره 6.5 باشد، علاوه بر آن باید مدارک دیگری همانند انگیزه نامه قوی، توصیه نامه و غیره داشته باشید.

یکی از مزایای ویزای تحصیلی کانادا این است که شما می­توانید از طریق آن به راحتی بتوانید اقامت دائم در این کشور را بگیرید. برای دریافت اقامت شما باید بعد از فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه­های کانادا برای موقعیت شغلی درخواست دهید و بعد از فعالیت در یک شغل برای اقامت دائم اقدام کنید.

به طور کلی هزینه­های تحصیلی شما در مقطع کارشناسی 26 هزار دلار کانادا، در مقطع کارشناسی ارشد 30 هزار دلار کانادا و در مقطع دکتری 9 الی 15 هزار دلار کانادا بوده است.

مهاجرت کاری کانادا

یکی دیگر از روش­های مهاجرت به کانادا کاری بوده که از این راه می­توانید اقامت کانادا از طریق کار را بگیرید. برای اقدام از این روش شما از دو روش می­توانید اقدام کنید: جاب آفر یا پیشنهاد شغلی و اکسپرس اینتری.

دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کاری که از یک کارفرمای کانادایی است، به افراد متخصص در شغل­ های مورد نیاز در برخی از استان یا شهرهای کانادا داده می­شود. ویزایی که از این طریق می­گیرید به صورت موقت است که شما بعد از حضور در آن شغل به مدت سه سال در کانادا، می­توانید در ادامه با شرکت در برنامه اکسپرس اینتری نسبت به دریافت اقامت کانادا به صورت دائم اقدام کنید. برای دریافت این ویزا باید مدرک تحصیلی متناسب با آن شغل و همچنین تخصص آن کار را داشته باشید و دانش زبان در کار و ارائه مدرک زبان با نمره مناسب از شرایط آن است.

از آن جایی که کانادا کشوری بوده که از سال­های دور علاقه مند به جذب نیروی کار با مهارت بالا است، در برنامه جدید خود به نام اکسپرس اینتری برای افزایش رشد اقتصادی و همچنین جذب نیروی کار ماهر تمام تلاش خود را کرده است. این سیستم مهاجرت به کانادا را برای اخذ اقامت از سه طریق بررسی می­کند: برنامه نیروی کار ماهر فدرال، برنامه نیروی کار فنی و برنامه مهاجرت از طریق تجربه کار.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی

مهاجرت به کانادا به روش برنامه­ های استانی یا PNP، مربوط به استان­های کانادا و برنامه پایلوت آتلانتیک که شامل 4 استان نیوفاندلند و لابرادور، اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیوبرانزویک است. اداره مهاجرت کانادا این امکان را به استان­های مختلف کانادا داد تا بنابر نیازمندی خود در زمینه­های نیروی کار، سرمایه مورد نیاز، شرایط محیط زیستی، ساخت و ساز شهری، ساختار جمعیتی یا منابع طبیعی خود و غیره به جذب مهاجر و همچنین اعطای اقامت برطرف کند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

اگر در خارج از کشور صاحب کسب و کار هستید و یا توانایی لازم برای ثبت شرکت در کانادا را داشته باشید، این روش برای شما بهترین است. از انواع سرمایه گذاری در کانادا می­توان به  فدرال و کبک اشاره کرد. اگر شما صرفا می­­خواهید به صورت کلاسیک سرمایه گذاری کنید، نیاز به انتقال سرمایه تحت عنوان برنامه سرمایه گذاری فدرال دارید.

علاوه بر روش کلاسیک برنامه سرمایه گذاری کبک نیز وجود دارد که همانند برنامه فدرال تداوم سرمایه گذاری برای یک دوره 5 ساله ضروری است. طبق این دو روش سرمایه گذاری شما می­توانید ویزای سرمایه گذاری کانادا را اخذ و همسر و فرزندانتان را به عنوان همراه، ببرید.

مهاجرت از طریق استارت آپ و کارآفرینی

اگر شما صاحب یک استارت آپ هستید و می­خواهید در کشور کانادا به کار خود ادامه دهید، این روش برای شما عالی است. ویزای استارتاپ کانادا به شما این امکان را می­دهد که شما علاوه بر خانواده شخصی خود که شامل همسر و فرزندان کمتر از 21 سال است، بتوانید بین 1 تا 5 نفر به عنوان نیروی کار همراه را که باید درخواست ویزای کانادا را بدهند، با خود ببرید.

برای مهاجرت از طریق استارتاپ، شما باید از هزینه ویزای استارتاپ کانادا مطلع باشید تا هزینه خود را مطابق با آن برآورد کنید و برای آن برنامه ریزی مالی داشته باشید.

در روش کارآفرینی باید دارای یکسری شرایط باشید همانند سرمایه، سابقه کارآفرینی یا میزان سابقه کار مدیریتی، سن، میزان تحصیلات، سطح دانش زبان، تخصص و غیره. داشتن این شرایط برای شما امتیاز محسوب می­شود و زمانی که امتیاز مناسبی داشته باشید، این امکان را دارید که طرح کارآفرینی خود را اجرا نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس راه دیگری است که شما می­توانید از طریق آن اقدام کنید. از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس می­توان به: داشتن تجربه مدیریت یا یک بیزینس در کشور خود با حداقل 10 درصد از سهام شرکت که باید به مدت حداقل سه سال باشد، سرمایه و دارایی کافی، خرید 51 درصد از سهام کسب و کار یا کل آن در کانادا، داشتن مدرک تحصیلی دیپلم یا بالاتر و در آخر داشتن مهارت زبان انگلیسی در حد پایه اشاره کرد.

برای مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس باید روش­های یافتن و خرید کسب و کار کانادا را از بر باشید. از این روش­ها می­توان به مجلات و خبرنامه ­های سرمایه گذاری تجاری، برخی نشریات تجاری تخصصی، روزنامه ­ها، اینترنت، ارتباط کلامی و محاوره­ای و کارگزاران و واسطه­ ها اشاره کرد.

شما باید قبل از مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس، به موارد مهمی نظیر فهرست موجودی، اثاثیه، وسایل، تجهیزات و ساختمان، نسخه­ های تمام قراردادها و اسناد قانونی، تاسیس و ادغام، عواید مالیاتی مربوط به سه سال گذشته، اظهارنامه­های مالی مربوط به سه سال گذشته، سوابق فروش، لیست کامل بدهی­ ها، تمام حساب­های دریافتنی، تمام حساب­های پرداختنی، اعلام بدهی، بازگشت کالا، الگوهای مشتری، استراتژی­های بازاریابی، هزینه­ های تبلیغات، چک کردن قیمت­ها، تاریخچه صنعت و بازار آن، موقعیت و محل قرارگیری، شهرت و اعتبار کسب و کار، روابط فروشنده و مشتری، حقوق­های بالا، فهرست کارمندان فعلی و نمودار سازمانی، الزامات CCOHS، بیمه و مسئولیت محصول توجه کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب ما به بررسی استان­های کانادا، راه­های مختلف مهاجرت به کانادا که خود شامل مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کاری کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق برنامه­های استانی، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق استارت آپ و کارآفرینی و در آخر مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس بپردازیم. شما برای اطلاعات بیشتر از شرایط­ مهاجرت می­توانید به سایت هوم اند هوم مراجعه کنید. کارشناسان و مشاوران با تجربه این سایت به شما کمک می­کنند که درباره مقصد مهاجرتی خود اطلاعات کامل و جامع به دست آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *