در مورد اقامت موقت دبی چه می‌دانید؟

اقامت موقت دبی

کشور امارات متحده عربی کشوری ثروتمند، جذاب، زیبا و پر طرفدار است که هر ساله تعداد زیادی مسافر، مهاجر، دانشجو و تاجر را به سوی خود جذب می‌کند. شرایط اقتصادی مناسب، مالیات صفر، شرایط زندگی عالی، رفاه اجتماعی و درآمد عالی در این کشور موجب جذب مردم کشورهای همسایه به ویژه ایرانیان شده است. کشور امارات متحده عربی شرایط بسیار سختی برای پذیرش مهاجران داشته و اقامت دائم به هیچ متقاضی داده نمی‌شود. به جهت همین سخت‌گیری افراد اقدام به دریافت اقامت موقت نموده‌اند. در ادامه به روش‌های اخذ اقامت موقت دبی پرداخته می‌شود.

اقامت موقت دبی

اقامت موقت دبی یک اقامت سه ساله است و به افرادی که دارای ضوابط و شرایط خاصی هستند، داده می‌شود.‌ برای دریافت ویزای موقت دبی راه‌های مختلفی وجود دارد. خرید ملک، تولد فرزند، استارتاپ، ثبت شرکت در دبی و ازدواج از مهم‌ترین راه‌هایی هستند که به متقاضی کمک می‌کنند تا بتواند مجوز اقامت موقت در دبی را دریافت کند.

تمام کسانی که سن آنها بالای ۱۸ سال باشد، می‌توانند برای گرفتن اقامت موقت دست به کار شوند. پس از ارسال درخواست و انجام آزمایش‌های پزشکی و بررسی سابقه فرد جواب درخواست داده خواهد شد. مشاوران سایت هوم اند هوم همواره بهترین راهنمایی را در مورد نوع درخواست اقامت به متقاضیان ارائه می‌دهند.

اقامت دبی از طریق خرید ملک

اگر فردی قصد دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک در امارات  را دارد، باید مبلغ یک میلیون درهم در املاک منطقه‌ای که دولت امارات تایید می‌کند، سرمایه گذاری کند. پس از خرید ملک و انجام مراحل قانونی و ثبت سند قطعی آن فرد می‌تواند برای دریافت ویزا دست به کار شود. مدت اعتبار این ویزا تا دو سال بوده و تا زمانی که فرد هنوز مالک آن ملک باشد و هر ۶ ماه یک‌بار به امارات سفر می‌کند قابل تمدید است.

اگر هر ۶ ماه یک بار به این کشور سفر نکنید، ممکن است ویزای فرد باطل شود. متقاضی باید بداند که با دریافت این ویزا اجازه کار در دبی به فرد داده نمی‌شود. اگر این ویزا اعتبار داشته باشد، افراد درجه یک خانواده فرد هم می‌توانند درخواست اقامت امارات را ارسال کنند. مردان در صورتی که همسرشان فوت کرده باشد، می‌توانند برای فرزندان خود درخواست اقامت دبی دهند. این ویزا دائم نبوده و هر دو سال یک‌بار تمدید خواهد شد.

خارجیان نمی‌توانند با خرید خانه در دبی اقامت امارات را دریافت کنند. خرید خانه باید طبق قوانین خاصی و زیر نظر دولت امارات انجام شود. خانه‌ای که به قصد امارت موقت خریداری می‌شود باید قیمتی معادل ده میلیارد تومان به پول ایران باشد. ملاک ارزش ملک عددی است که در سند آورده شده است. ارزش فعلی خانه ملاک نبوده و باید در سند یک میلیون درهم باشد.‌ اگر چند نفر در یک خانه شریک باشند، باید سهم هر کدام یک میلیون درهم باشد.‌

شرایط و ضوابط خرید خانه برای اخذ اقامت شامل موارد زیر است:

  • خانه‌ی قولنامه‌ای قابل قبول نبوده و باید ثبت رسمی شده باشد.
  • سند خانه باید آزاد باشد و در رهن نباشد.
  • خانه پیش خرید شده منجر به دریافت اقامت نمی‌شود.
  • خانه‌ای که خریداری می‌شود دارای هزینه‌های شارژ و نگه‌داری است که مالک باید آن را پرداخت کند.‌

اقامت دبی از طریق خرید ملک

اقامت دبی برای ایرانیان از طریق تحصیل

افرادی که قصد تحصیل در دبی و سایر شهرهای امارات متحده عربی دارند، می‌توانند از طریق اقامت تحصیلی ویزای این کشور را داشته باشند.‌ این متقاضیان پس از پذیرش در دانشگاه‌های دبی از طریق گرفتن نامه پذیرش در دانشگاه می‌توانند تقاضای ویزای امارات بدهند.‌ این ویزا کوتاه مدت بوده و به صورت ۱۲ ماهه صادر می‌شود.‌

اگر دوره تحصیلی دانشجو طولانی تر شود، این ویزا به میزان طول دوره تحصیلی صادر داده خواهد شد. کشور امارات دارای دانشگاه‌های زیادی از انواع دولتی و خصوصی است که‌  دانشگاه های دولتی مخصوص شهروندان کشور امارات بوده و دانشگاه‌های خصوصی و بین المللی هستند که امکان تحصیل برای دانشجویان خارجی را میسر می‌سازند.

‌ دانشگاه‌های شارجه‌ و دبی، دانشگاه علم و صنعت عجمان، دانشگاه ابوظبی که در ابوظبی شاخه دارند.‌ دانشجویان پس از تحصیل در کشور امارات می‌توانند به دنبال کار باشند و پس از یافتن کار نسبت به تمدید اقامت موقت دبی اقدام کنند. اگر نتوانند مشغول به کار شوند، مجبور به ترک این کشور خواهند بود.‌

ویزای تحصیلی از طریق اقامت والدین

تمامی کسانی که دانشجو و یا دانش‌آموز هستند، اگر والدین آنها دارای اقامت باشند، می‌توانند اقامت موقت دبی را از طریق تحصیل دریافت کنند. پسران بالای ۱۸ سال باید برای ادامه تحصیل از کالج یا دانشگاه تاییدیه گرفته باشند. تحصیل دختران محدودیت ندارد و می‌توانند همراه والدین خود در امارات بمانند. اعتبار ویزای تحصیلی ۱ سال تا ۵ سال است که در صورت ادامه تحصیل تمدید خواهد شد. اقامت موقت دبی زمانی تا زمانی شامل حال این افراد می‌شود که در حال تحصیل باشند.‌

ویزای تحصیلی از طریق اقامت والدین

اقامت امارات با ثبت شرکت

یکی از بهترین، آسان‌ترین روش‌های دریافت اقامت موقت امارات ثبت شرکت در این کشور است. متقاضیان می‌توانند با ثبت یک شرکت برای خود و اعضای خانواده اقامت بگیرند. یکی از مهم‌ترین شرایط برای گرفتن اقامت از طریق ثبت شرکت، داشتن سن بالای ۱۸ سال است. اقامت موقت دبی از روش ثبت شرکت قابل تمدید است.

 پس از انجام مراحل ثبت شرکت در دبی، به متقاضی اقامت سه ماه داده خواهد شد.‌ پس از سه‌ ماه اقامت موقت امارات، اقامت برای مدت دو سال تمدید خواهد شد. ثبت شرکت در دبی دارای مزایای زیادی است که شامل  نرخ مالیات صفر، اخذ اقامت برای اهل خانواده، افتتاح حساب در امارات، امکان خرید املاک و مستغلات می‌باشد.‌ اقامت دبی با ثبت شرکت به جهانیان و به ویژه ایرانیان فرصت می‌دهد تا بتوانند به شرایط بسیار خوبی مالی و  تجاری دست پیدا کنند.‌

اقامت امارات از طریق خود حمایتی

افراد سرمایه‌دار می‌توانند از طریق خود حمایتی ویزای موقت امارات را دریافت کنند. افرادی که بازنشسته شده‌اند و ۵۵ سال سن دارند می‌توانند از این روش استفاده کرده و وارد دبی شوند.‌ داشتن تمکن مالی برای تامین هزینه‌های خود و اطرافیان لازم است. فردی که از طریق خود حمایتی وارد این کشور می‌شوند، باید حدود ۲۰ هزار درهم حقوق بازنشستگی داشته باشد.‌

اگر فردی حقوق ندارد، باید یک‌میلیون درهم موجودی در حساب خود داشته باشد. راه دیگر این است که فرد دارای ملکی باشد که ارزش آن یک یا دو میلیون درهم باشد.‌ معیار اصلی برای دادن اقامت موقت دبی برای این افراد تمکن مالی می‌باشد.  برای این افراد ویزایی ۵ ساله صادر می‌شود و قابل تمدید است.

اقامت از طریق تولد

اقامت از طریق تولد به شرطی صادر می‌شود که پدر اماراتی باشد و برای کودکی که از پدر و مادر خارجی متولد می‌شود اقامت موقت دبی  صادر می‌شود. تنها به کودکی که پدر و مادرش مشخص نباشد، اقامت دائم داده خواهد شد.

مخا رج و هزینه‌های اقامت دبی

امارات متحده عربی یک کشور پر زرق و برق است که هر ساله مسافران زیادی به این کشور رفت و آمد دارند. موضوع مهمی که این مسافران با آن رو به رو هستند، هزینه اقامت دبی است. این شهر در میان ۴۵۶ شهر از جهت رتبه گرانی در درجه ۱۵۰ قرار دارد. دبی حدود ۷۴ درصد از تهران گران‌تر است.

اجاره خانه در دبی حدود ۱۸۰ درصد گران‌تر از تهران می‌باشد. هزینه زندگی در امارات با توجه به توسعه‌یافتگی و زندگی لوکس و پر زرق و برق در این کشور ممکن است برای افراد عادی بسیار بالا باشد. هزینه‌های زندگی هر فرد وابسته به سبک زندگی متفاوت است. هر فرد مجبور است هزینه‌هایی چون حمل و نقل،سلامت و بهداشت، مخارج تحصیلی، خورد و خوراک، تهیه مسکن و مالیات پرداخت کند. شهر دبی نسبت به تمامی شهرهای امارت گران‌تر است.‌

شرایط گرفتن اقامت امارات متحده عربی

برای کسب اقامت موقت دبی شرایط مختلفی در نظر گرفته شده است. این ضوابط با توجه به ملیت فرد متفاوت است.  هنگام درخواست برای اقامت دبی به طور کلی باید شرایط زیر رعایت شود:

  • شهروندان کشورهایی که عضو شورای همکاری خلیج فارس نیستند، باید هنگام سفر به دبی، مجوز اقامت دریافت کنند.
  • در صورت اخذ ویزای اقامت از طریق استخدام، باید کارفرما برای دریافت ویزای کارمند اقدام کند. یعنی باید دعوت نامه کاری داشته باشد.‌
  • اعتبار پاسپورت هنگام درخواست ویزای اقامت دبی باید حداقل ۶ ماه باشد، در صورت نداشتن مدت کافی تقاضا پذیرفته نمی‌شود.‌
  • داشتن ایمیل معتبر
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه، افرادی که دارای سوء پیشینه باشند، اجازه حضور در امارات را ندارند.

شرایط گرفتن اقامت امارات متحده عربی

 سخن پایانی

کشور امارات متحده عربی، کشوری ثروتمند و جذاب است که هر سال مسافران زیادی به این کشور سفر می‌کنند. این کشور برای اقامت موقت دبی و هر گونه اقامتی شرایط بسیار سخت‌گیرانه وجود دارد. این کشور راه‌های متعددی برای پذیرش مهاجران قرار داده است تا هر فرد طبق شرایط و ضوابط خود از آن برای اقامت استفاده می‌کنند.

 روش‌های موقت امارات شامل خرید ملک، خانه، تحصیل و تولد فرزند است. ثبت شرکت و سرمایه گذاری از روش‌های دیگر اقامت در این کشور است. اقتصاد پویا، درصد صفر مالیات، زندگی مرفه، درآمد بالا از مهم‌ترین دلایل گرایش مردم به زندگی در امارت است. تمامی افرادی که وارد این کشور می‌شوند در صورت گرفتن اقامت می‌توانند حساب بانکی داشته باشند. افتتاح حساب در دبی بدون اقامت امکان پذیر نیست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *