بهترین روش های اقامت دائم دبی

روش‌های اقامت دائم دبی

کشور امارات متحده عربی یکی از زیباترین، جذاب‌ترین و ثروتمندترین کشورهای جهان برای زندگی، تجارت و کسب و کار است. مالیات صفر موجب جذب سرمایه‌ از سراسر جهان به این نگین شناور در داخل آب شده است. سرمایه گذاران با هدف رونق اقتصاد روی به این کشور می‌آورند و به دنبال شیوه‌های اقامت دائم دبی هستند.‌ پول ارزشمند، رفاه اجتماعی، زندگی بی دغدغه از دلایل تمایل مردم برای زندگی در این کشور است. در ادامه به روش‌های اقامت دائم دبی در این کشور پرداخته می‌شود.

اخذ اقامت دائم دبی + بهترین روش‌های اقامت دائم دبی

راه‌های گوناگونی برای گرفتن اقامت دائم در دبی وجود دارد که هر متقاضی می‌تواند مطابق شرایط خود اقدام به دریافت اقامت کند. خرید خانه، ثبت شرکت تجاری، تحصیل و کار از مهم‌ترین شیوه‌های اقامت دائم دبی هستند.‌ افرادی که در پی دریافت اقامت این کشور زیبای دنیای عرب هستند از طریق کارشناسان هوم اند هوم می‌توانند بهترین و آسان‌ترین روش‌های اقامت دائم دبی را شناخته و مطابق شرایط خویش اقدام کنند..

  اقامت امارات با خرید ملک

اقامت امارات با خرید ملک

یکی از روش‌های اخذ اقامت دبی خرید ملک است. بسیاری از کارشناسان مهاجرت نظرشان بر این است که اقامت دبی با خرید ملک آسان و امکان پذیر است. موضوع مهم این است که اقامت امارات با خرید ملک یک اقامت ۶ ماهه و دو ساله بوده و موقت است. مهاجر باید پس از پایان یافتن دوره اقامتی خود نسبت به تمدید آن به صورت قانونی اقدام کند.

این شیوه اقامت به فرد اجازه کار کردن نمی‌دهد و اگر کسی تمایل به کار در امارات را داشته باشد، دریافت مجوز الزامی است. شهر پر زرق و برق دبی یکی از زیباترین شهرهای امارات برای خرید خانه و ملک به شمار می‌آید. بسیاری از سرمایه‌داران ایرانی به جهت سرمایه گذاری و اخذ اقامت دبی اقوام به خرید ملک و خانه می‌کنند. سرمایه گذاری اگر به شیوه امن انجام شود، سود سرشاری را نصیب مردم خواهد کرد.

مراتب اخذ اقامت دبی با خرید خانه

یکی دیگر از روش‌های اقامت دائم دبی، خرید خانه در دبی تحت شرایط و ضوابط خاص است. تنها خرید خانه نمی‌تواند منجر به اقامت دائم شود. شرایط گرفتن اقامت با خرید خانه طبق شرایط زیر امکان پذیر است.

 • اولین شرط این است که قیمت خانه در حدود ۱ میلیون درهم، معادل ده میلیارد تومان به پول ایران باشد. قیمت خانه در سند ملاک است، یعنی اگر فردی خانه را با ۸۰۰ هزار درهم خریداری کند، نمی‌تواند اقامت این کشور را دریافت ‌کند. ارزش ملک همانی محسوب می‌شود که در سند ذکر شده باشد.
 • اگر چند نفر در با هم شریک هستند، سهم هر نفر باید یک میلیون درهم باشد.
 • سند خانه باید آزاد باشد و مالک آن را در رهن قرار نداده باشد.
 • در مورد خانه‌های پیش خرید شده اقامت داده نمی‌شود و خانه باید مسکونی و تحویل داده شده باشد.
 • مالک باید هزینه‌های جانبی ساختمان مانند شارژ و تهویه و نگهبانی را پرداخت کند.

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت

یکی از بهترین روش‌های اقامت دائم ثبت شرکت در دبی است. سریع‌ترین راه گرفتن اقامت که سود کلانی به همراه دارد. افراد ایرانی که قصد ثبت شرکت دارند، ثبت شرکت در دبی بهترین گزینه خواهد بود. فرد پس از ثبت شرکت اقامت سه ماه گرفته و تا دو سال تمدید می‌شود. ثبت شرکت دارای مزایای است که به شرح زیر می‌باشد:

 • اخذ اقامت با تمدید نامحدود به کمک ثبت شرکت در دبی
 • امکان گرفتن اقامت برای خانواده
 • ثبت شرکت بدون نیاز به شریک بومی
 • نرخ مالیات صفر
 • افتتاح حساب بانکی در دبی
 • برای فرد امکان تجارت آزاد در بازار‌های جهانی مهیا خواهد شد.
 • برای ثبت شرکت نیاز به دفتر نیست.
 • امکان شرکت در مناقصه‌های دولتی برای فرد مهیا می‌شود.
 • با ثبت شرکت امکان خرید املاک و مستغلات میسر خواهد شد.
 • وجود پروازهای همیشگی از امارات به ایران و برعکس
 • برای ثبت شر‌کت نیازی به استخدام منشی و مدیر نیست.
 • برای تمدید اقامت نیازی به اثبات سوددهی نیست.
 • هزینه ثبت شرکت در دبی فقط یک‌بار بوده و در تمدید اعتبار آن هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

اقامت در دبی از طریق ازدواج

اقامت در دبی از طریق ازدواج

یکی از روش‌های اقامت دائم دبی ازدواج است. این روش بسیار سخت‌گیرانه بوده و مراحل سختی به دنبال دارد. این روش برای بانوان خارجی مناسب است که بخواهند با یک مردم مقیم اماراتی ازدواج کنند. زن اماراتی اجازه ازدواج با مرد غیر اماراتی برای گرفتن اقامت برای مرد را ندارد. اگر کسی بخواهد

 خانواده خود اقامت بگیرد باید دارای شرایط زیر باشد.

 • فردی که قرار است حامی مالی یا اسپانسر همسرش شود، باید مجوز اقامت معتبر و طولانی مدت داشته باشد.
 • در ماه باید حدود سه تا چهار هزار درهم درآمد داشته باشد.
 • متقاضی باید محلی برای سکونت و ماندن داشته باشد.
 • بر اساس نوع و مدت ویزای متقاضی، برای اعضای خانواده درجه یک او ویزا صادر خواهد شد.
 • فرد متقاضی باید بتواند تمکن مالی خود را به مسئولان و اداره مهاجرت اثبات کند.

اقامت دائم دبی از طریق تحصیل

یکی از روش‌های اقامت دائم دبی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های امارات متحده عربی است. افراد بالای ۱۸ سالی که تمایل به ادامه تحصیل در این کشور دارند، می‌توانند ویزای دانشجویی با اعتبار یکساله دریافت کنند. روند گرفتن اقامت دبی از طریق تحصیل از طریق موسسات آموزشی که دانشجو در آن پذیرفته شده است، انجام می‌گیرد و هر سال قابل تمدید است.

معمولا روند دریافت این ویزا حدود ۲ هفته زمان لازم دارد. دولت امارات متحده عربی یک ویزای پنج ساله برای دانشجویان ممتاز قرار داده است. دانشجویانی که از مدرسه یا دانشگاه قبلی خود با نمره خوبی فارغ‌التحصیل شوند، مشمول این طرح هستند.

شرایط اقامت دبی از طریق  تحصیل

برای دریافت ویزای تحصیلی دانشجو باید نامه پذیرش رسمی از دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کند، دریافت کند. سایر شرایط اقامت دبی از طریق تحصیل عبارتند از:

 • پشت سر گذاشتن آزمایش‌های پزشکی اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد، ادامه تحصیل ممکن خواهد بود.
 • داشتن یک حامی مالی که در صورت نیاز از دانشجو حمایت کند. دانشگاه یا یکی از بستگان دانشجو باید اسپانسر او شوند.
 • دریافت تاییدیه اداره کل اقامت و امور خارجه که دارای مراحل و مراتب اداری است.

شرایط اقامت دبی از طریق تولد فرزند

اقامت دبی از طریق تولد فرزند

یکی از روش‌های دائم اقامت دبی اقامت از طریق تولد نوزاد است. در این روش والدین فرزند نمی‌توانند اقامت دبی را دریافت کنند. فقط به کودک تازه متولد شده تحت شرایط خاصی اقامت امارات داده می‌شود. درصورتی‌که یکی از والدین کودک اهل امارات باشند یا والدین او مشخص نباشند، می‌تواند تابعیت امارات را دریافت کند.

شرایط اقامت دبی از طریق تولد فرزند

اگر کودکی دارای شرایط دریافت اقامت امارات باشد، باید در طول مدت ۳ ماه بعد از تولد کودک برای دریافت ویزا درخواست داده و یا اقدام کند. اگر والدین در مورد درخواست ویزا کوتاهی کنند، باید جریمه پرداخت کنند. این جریمه شامل ۱۰۰ درهم جریمه برای هر روز است.

از دیگر شرایط اقامت دبی از طریق تولد فرزند این است که والدین باید حداقل ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ درهم حقوق ماهیانه داشته باشند و در دبی جایی برای سکونت هم برایشان مهیا شود.

اقامت دبی از طریق استارتاپ

در سال‌های اخیر کشور امارات متحده عربی شرایط راه‌اندازی استارتاپ را برای کارآفرینان ساده نموده است.‌ افراد خارجی می‌توانند با ایجاد استارتاپ از مزایای بسیاری بهره مند می‌شوند. این مزایا شامل مانند مالیات صفر درصدی بر شرکت و درآمد شخصی است. با گرفتن اقامت دبی از راه استارتاپ مهاجران و متقاضیان می‌توانند به صورت طولانی مدت در دبی اقامت کنند و حتی پس از پایان دوره کار بازنشسته شوند.

شرایط اقامت دبی از طریق استارتاپ

یکی دیگر از روش‌های اقامت دائم دبی انجام استارتاپ است. پس از آنکه نوع فعالیت متقاضی مشخص َشد، باید برای آن فرم یا ساختار قانونی انتخاب شود که بهتر است با مشورت و دقت انجام گیرد.

انتخاب نام تجاری در کشور امارات متحده عربی دارای اهمیت زیادی است و باید از شرایط خاصی پیروی شود. نام شرکت‌ها نباید توهین آمیز باشد. شبیه اسم شرکت‌های دیگر نباشد.‌ پس از یافتن نام شرکت باید تاییدیه اولیه از دولت دریافت شود.

پس از دریافت مجوزهای لازم از دولت متقاضیان می‌توانند مدارک مورد نیاز خود را ارائه داده و پس از پرداخت هزینه منتظر پاسخ قطعی باشند. یکی از مهم‌ترین شرایط اقامت در دبی پذیرش استارتاپ و پذیرش آن توسط مراجع قانونی است.

اقامت با ویزای طلایی امارات

یکی دیگر از روش‌های اقامت دائم دبی ویزای طلایی امارات است.‌ این ویزا یکی از محبوب‌ترین ویزاهای جذاب و پرطرفدار است که فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، دانشمندان، زبدگان و متخصصان و افراد مستعد است تا بتوانند اجازه اقامت در این کشور را پیدا کنند.

 دارندگان ویزای طلایی می‌توانند به مدت ۱۰ سال در امارات متحده عربی اقامت داشته باشند و به فعالیت‌، کار و زندگی مشغول شوند.

شرایط اخذ ویزای طلایی

شرایط اخذ ویزای طلایی

 • سرمایه‌گذاران باید مبلغ سرمایه گذاری شده را از طریق وام دریافت نکرده باشند.
 • سرمایه گذاری باید حداقل برای سه سال حفظ شود، یعنی تا مدت‌ سه سال سرمایه به کار گرفته شود.
 • باید توان پرداخت بدهی مالی تا ۱۰ میلیون درهم وجود داشته باشد، یعنی تمکن مالی خوبی داشته باشد.
 • ویزا می‌تواند شامل شرکای تجاری شود، مشروط بر اینکه هر شریک ۱۰ میلیون درهم کمک کند.
 • ویزای بلند مدت می‌تواند شامل همسر و فرزندان و همچنین یک مدیر اجرایی و یک مشاور باشد. یعنی یک سرمایه‌گذار می‌تواند برای این افراد ویزا دریافت کند.

اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

متقاضیانی که تصمیم به سرمایه‌گذاری در کشور امارات متحده عربی دارند، باید بدانند در حال حاضر بیش از ۲۱۰۰ نوع مجوز تجاری برای سهولت کار ارائه می‌شود. انجام یک تجارت موفق در کشور امارات نیاز به یک شریک با اقامت و تابعیت امارات متحده عربی دارد که سهم بیشتری داشته باشد.‌

برای سرمایه گذاران مهاجر،  راه‌اندازی کسب‌وکار در یکی از مناطق آزاد دبی، نیازی به حامیان مالی یا شریک محلی نبوده و شرکت‌ها از پرداخت مالیات معاف هستند. خارجیان می‌توانند مالکیت کامل داشته باشند و پس از آن اقامت امارات متحده عربی را دریافت کنند. سرمایه‌گذاران باید ابتدا اقدام به افتتاح حساب در امارات کنند و پس از آن سرمایه خود را به این حساب منتقل کنند. افتتاح حساب تابع قوانین و ضوابطی است که حتما باید رعایت شود.

سخن پایانی

کشور امارات متحده عربی کشوری جذاب در میان آب‌هاست. دبی شهری پر زرق و برق و پر تجملات است که هر ساله تعداد زیادی از جهانیان به ویژه ایرانیان به آنجا مهاجرت می‌کنند. اگر به دنبال  روش‌های اقامت دائم دبی هستید راه‌های متعددی برای اقامت در این کشور وجود دارد. اقامت از طریق تحصیل، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت، خرید ملک و خانه از مهم‌ترین روش‌های اقامت در کشور امارات هستند. این ‌کشور ثروتمند تمایلی به دادن اقامت دائم به متقاضیان ندارد. اما اگر فردی از مسیر قانونی و با رعایت ضوابط و شرایط اقدام به دریافت اقامت کند، می‌تواند اقامت این کشور را دریافت کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *