هزینه تمدید اقامت دبی در سال ۲۰۲۳ چقدر است؟

هزینه تمدید اقامت دبی

کشور امارات متحده امارات با مرکزیت سیاسی ابوظبی کشوری مدرن، پیشرفته و مدرن است. بزرگ‌تربن شهر اقتصادی، توریستی و گردشگری این کشور شهر پر مسافر دبی است. این کشور راه‌های متعددی برای اخذ اقامت امارات در نظر گرفته است. ثبت شرکت در دبی، خرید خانه در دبی، تولد فرزند، ازدواج و تحصیل و سرمایه‌گذاری است. این کشور برای هیچ مسافر و گردشگری اقامت دائم صادر نکرده و اقامت تمامی مسافران موقت است که دو ساله و پنج ساله تمدید می‌شود. هزینه تمدید اقامت در هر سال تغییر می‌کند. در ادامه به هزینه تمدید اقامت دبی در سال ۲۰۲۳ پرداخته می‌شود.

چه کسانی می توانند تقاضای اخذ اقامت  امارات داشته باشند؟

مهاجران و مسافران خارجی در صورتی می‌توانند به‌عنوان فرد مقیم در امارات متحده عربی به کار و فعالیت بپردازند که دارای شرایط زیر باشند. تمامی افرادی که مشمول دریافت ویزا و یا تمدید ویزای امارات متحده عربی می‌شوند باید ابتدا اقدام به افتتاح حساب در امارات کنند.

 • فرد مهاجری که توسط یک شرکت در امارات به کار گرفته شود، در این صورت، شرکت یا کارفرما ویزای اقامت کارمند خود را تا زمانی که فرد در امارات است، درخواست و حمایت مالی خواهد کرد. با این حمایت مهم مقدار زیادی از هزینه تمدید اقامت دبی برای فرد کاهش می‌یابد.
 • به‌عنوان یک فرد مسافر در یک نهاد دولتی در امارات مشغول به کار شود، در این صورت، بخش دولتی ویزای شما را تا زمانی که شما در امارات مقیم است، درخواست و حمایت همه جانبه خواهد کرد.‌
 • افرادی که در دبی سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت می‌کنند ، در این مورد، فرد سرمایه‌گذار تحت حمایت نام ثبت شده برای شرکت خود، ویزای خود را تمدید خواهد کرد. در خصوص هزینه ثبت شرکت، باید گفت، این هزینه یک بار پرداخت می‌شود.‌
 • مهاجرانی که اقدام به  خرید خانه در دبی کنند، در این صورت، ویزای اقامت صاحب ملک تحت مالکیت وی صادر و تمدید خواهد شد.‌ با خرید ملک در امارات هر سال مجبور به پرداخت هزینه نیستند و هزینه تمدید اقامت دبی برایشان چندان زیاد نخواهد شد.
 • دانشجویانی که در دانشگاه‌های امارات پذیرفته شده‌اند، توسط دانشگاه‌هایشان در دبی حمایت مالی می‌شوند، در این صورت، دانشگاه ویزای دانشجو را تحت نام موسسه آموزشی درخواست و حمایت مالی می‌کند.‌ با این حمایت دانشجو در تامین هزینه تمدید اقامت دبی دچار بحران نخواهد شد.

 اطلاعات دقیق پیرامون تمدید و گرفتن اقامت دبی، هزینه‌ها و مراحل

مهاجران، دانشجویان، گردشگران و تمامی افرادی که ویزای اقامت دبی با اعتبار یک‌ سال یا دو سال و یا بیشتر دارند، باید اطلاعات کامل در خصوص پایان مدت اعتبار، چگونگی تمدید و هزینه‌های آن داشته باشند.

چه زمانی باید ویزای امارات تمدید شود؟

اگر اعتبار ویزای یک مسافر به پایان رسیده باشد، فرد حدود ۳۰ روز اعتبار و مهلت برای انجام امور تمدید و اقامت مجدد زمان لازم دارد. اگر فردی بخواهد زود‌تر از موعد اقدام به تمدید ویزای و اقامت کند، باید طبق وبسایت رسمی دولت، اقدام به دریافت مجوز جدید از دفتر کل امور اقامت و اتباع خارجه دریافت کند. موسسه هوم اند هوم می‌تواند در این زمینه کمک شایانی به متقاضیان داشته باشد تا بتوانند، ویزای خود را تمدید کنند.‌

مراحل تمدید اقامت

1-ثبت نام برای تمدید اقامت ( امارات آیدی)

اولین مرحله برای گرفتن اقامت دبی ، این است که برای تمدید امارات آی‌دی ثبت نام کند. افراد می‌توانند، از طریق سایت اداره فدرال هویت و شهروندی  انجام شود، یا از طریق موسسه‌هایی که این کار را برای مسافران انجام دهند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام امارات آی‌دی:

تمامی افرادی که به دنبال تمدید اقامت امارات هستند، بهتر است در زمان ثبت نام امارات آی‌دی مدارک زیر را برای دریافت اقامت جدید آماده کرده باشند.

عکس رنگی جدید

کپی صفحات گذرنامه

کپی ویزای اقامت

کپی پشت و روی امارات آی‌دی قبلی

عکس کامل همراه با گردی صورت

هزینه‌های این بخش در ردیف هزینه تمدید اقامت دبی بوده و شامل پرداختی‌های زیر است.

 ۱۹۵ درهم برای یک سال، ۲۹۵ درهم برای دوسال، ۳۹۵ درهم برای سه سال است که توسط اداره مهاجرت تعیین شده است.

گرفتن آی دی امارات چه مدت زمان لازم دارد؟

 به گفته اداره مهاجرت امارات متحده عربی ممکن است ۵ تا ده روز زمان لازم داشته باشد. پس از پایان فرایند ثبت نام و گرفتن تاییدیه درخواست فرد به صورت چاپ شده دریافت خواهد کرد.‌ بعد از چاپ، به شما از راه ایمیل و پیامک اطلاع داده شده و فرد می‌تواند امارات‌ آی‌دی خود را از نزدیک‌ترین اداره‌ی پست دریافت نماید.‌

مراحل تمدید اقامت

2- انجام معاینات پزشکی

افرادی که درخواست امارات آی‌دی را می‌دهند، باید جهت انجام معاینات پزشکی اقدام ‌کنند. انجام معاینات پزشکی برای تمدید اقامت تمامی افراد به غیر از افراد زیر ۱۸ سال ساکن امارات الزامی است. به گفته‌ی وزارت مهاجرت و بهداشت امارات، تست پزشکی برای اطمینان از عدم ابتلای فرد به بیماری‌های انتقال‌پذیری مثل ایدز و سل انجام می‌‌گیرد. افراد باید برای انجام معاینات پزشکی به یک مرکز دولتی رفته و تحت معاینه قرار گیرند.‌

مدارک مورد نیاز برای تست سلامت:

 • کپی گذرنامه
 • کپی امارات آی‌دی
 • عکس رنگی با پس‌زمینه‌ی سفید
 • گاهی یک کپی از فرم درخواست و  ثبت‌نام امارات‌ آی‌دی خود را با خود داشته باشید.
 • هزینه: هزینه‌ی تست عادی ۲۵۰ درهم می‌باشد که تمامی این هزینه‌ها در مجموع در ردیف هزینه‌های تمدید اقامت در دبی است.‌

3- تمدید مجوز اقامت

در سال ۲۰۲۳‌ اداره مهاجرت دبی اعلام کرد که امارات آی‌دی به عنوان مدرک اصلی سکونت جایگزین برچسب ویزای اقامت خواهد شد. با این حال متقاضیان  ساکن دبی باید دارای برچسب تمدید اقامت باشند.

متقاضیانی که گواهی سلامت پزشکی خود را از طریق پیک یا پست دریافت کرده‌اند، می‌توانند به مرحله‌ی تمدید ویزای امارات مراجعه کنند. در این دوره فرد ابتدا باید هزینه تمدید اقامت دبی را پرداخت کرده و سپس ویزا دریافت کند.

مهاجران می‌توانند، ثبت نام برای تمدید اقامت را به دو صورت آنلاین و از طریق مراکز کامپیوتری انجام دهند. برای انجام ثبت‌نام اینترنتی،  قاصدی به آدرس فرد فرستاده می‌شود،  پیک گذرنامه‌ی فرد  را دریافت می‌کند. اگر ثبت‌نام را از طریق مراکز کامپیوتری انجام گیرد، فرد می‌تواند گذرنامه‌ی خود را در همان مرکز دریافت کند.

مدارک مورد نیاز

 • عکس رنگی جدید با پس‌زمینه‌ی سفید
 • کپی گذرنامه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • فرم ثبت‌نام امارات آی‌دی
 • بیمه‌ی درمانی یا کارت سلامت که مهر وزارت بهداشت داشته باشد.

هزینه‌های ثبت نام و تمدید

هزینه‌ی ثبت نام امارات آیدی : ۵۰ درهم

هزینه‌ی صدور و بررسی  ویزا: ۱۰۰ درهم

هزینه‌ی خدمات: ۵۰ درهم، با توجه به این که مالیات در این کشور بسیار پایین است، هیچ یک از خدمات ارائه شده مالیاتی بر آن اضافه نشده است.

4- دریافت امارات آی‌دی جدید و پاسپورت

اگر ویزای متقاضی برای دبی باشد، بعد از تایید ثبت‌نام فرد برای ویزا، پاسپورت‌ برچسب ویزا خورده از طریق پیک یا پست به مهاجر تحویل داده می‌شود. و یا امارات آی‌دی جدید فرد را به نزدیک‌ترین اداره‌ی پست فرستاد خواهد شد. افراد می‌توانند با مراجعه به پست ویزای خود را دریافت کنند.

تمدید اقامت ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی برای چه کسی لازم است؟

اخذ ویزای توریستی برای کسی لازم است که نمی‌تواند ویزای توریستی بگیرد. گرفتن ویزا برای دختران زیر ۱۸ سال منوط به رضایت و همراهی والدین است.

از  جولای سال ۲۰۱۸ قانونی تصویب شد که در آن، افراد زیر ۱۵ سالی که از ۱۵ جولای تا ۱۵ سپتامبر همراه والدین خود وارد دبی شوند، دریافت ویزا برایشان هزینه‌ای نخواهد داشت و رایگان حساب خواهد شد. با رایگان شدن هزینه یک عضو از خانوداه هزینه تمدید اقامت دبی برای خانواده کاهش خواهد یافت.

اعتبار ویزای توریستی چقدر است؟

ویزای توریستی امارات وابسته به میزان تقاضا و اقامت فرد متفاوت است. ویزای امارات یا سینگل یعنی یک بار ورود و یا چند بار ورود است.

در سال‌های اخیرا امارات ویزای پنج‌ ساله‌ای قرار داد   که گردشگران با داشتن این پاسپورت می‌توانند در یک دوره زمانی  ۵ ساله، چندین بار  به امارات سفر کنند و داکثر ۹۰ روز بمانند  که این مهلت تا ۹۰ روز دیگر قابل تمدید است. دولت امارات اگرچه ویزای دائم به مهاجران نمی‌دهد، اما فرصت تمدید موقت ویزا را به متقاضیان داده است. افرادی که به طرق مختلف وارد امارات می‌شوند؛ مانند خرید آپارتمان در دبی و یا خریدملک وارد این کشور می‌شوند، بارها فرصت تمدید پاسپورت را دارند و می‌توانند رفت و آمد داشته باشند.

با توجه به این بند هزینه تمدید اقامت دبی را در حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد، طرفداران زیادی دارد. چون افراد با یک ویزا چندین بار رفت و آمد خواهند کرد.

 مسافران چگونه می‌توانند، برای ویزای توریستی اقدام کنند؟‌

مهاجران می‌توانند از طریق شرکت‌های هواپیمایی که مجوز دارند،  برای اخذ ویزای امارات اقدام کنند. هر شرکت هواپیمایی برای صدور ویزا شرایط مخصوصی دارد، مثلا اینکه برای سفر به امارات باید تمامی مراحل اخذ ویزا و یا بلیط از طریق همین شرکت هواپیمایی انجام گیرد.

گردشگران  همچنین می‌توانند از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر و هتل‌‌های امارات و با رزرو بلیت تور یا رزرو اتاق در هتل، برای دریافت ویزای توریستی اقدام نمایند.  مسافر می‌تواند با تماس با آژانس‌های مسافرتی کشور  خودش درباره‌ی آژانس‌های مسافرتی و انواع تور گردشگری  امارات اطلاعات دقیق  را به دست آورد.

 مسافران چگونه می‌توانند، برای ویزای توریستی اقدام کنند؟‌

هنگام تماس با آژانس‌های مسافرتی، حتما به اعتبار آژانس مسافرتی توجه کنید و پیش از فرستادن هرگونه مدارک یا مبلغی، ابتدا مطمئن شوید که آن آژانس کاملا معتبر است. برای تایید و راستی آزمایی یک آژانس می‌توانید از طریق سفارت امارات اقدام کنید.

بهتر است بدانید که سفارت امارات به طور مستقیم ویزای توریستی برای هیچ کس صادر نمی‌کند و برای دریافت ویزای توریستی امارات، باید از طریق یکی شرکت‌های هواپیمایی، آژانس‌های مسافرتی معتبر که سالها در این حوزه فعالیت دارند، ویزا را تمدید کنید.‌

تمدید و طولانی کردن ویزای توریستی دبی

تمامی ویزاها را می‌توان با درخواست تمدید و در صورت تایید، تا دوبار به مدت ۳۰ روز تمدید کرد. برای تمدید پاسپورت  دیگر نیاز  به خارج شدن از امارات نیست، در صورت اقامت در دبی و امکان تمدید پاسپورت به طرز قابل توجهی از هزینه تمدید اقامت دبی کاسته خواهد شد.

مسافران، مهاجران، گردشگران و کلیه متقاضیان می‌توانند تا زمان باقی مانده از اعتبار ویزای خود با پرداخت مبلغ  ۶۰۰ درهم هر بار اقامت خود را تمدید کنند.

افرادی که بعد از اتمام اعتبار پاسپورت  خود در امارات بمانند، پس از ۱۰ روز باید به ازای هر روز اضافه ماندن ۱۰۰ درهم جریمه پرداخت کنند. پس سهل انگاری موجب افزایش هزینه تمدید اقامت دبی برای مسافران و مهاجران خواهد شد.

سخن پایانی

کشور امارات متحده عربی، امارت نشینی مدرن و ثروتمند است که دارای اقتصادی پویا و شکوفا است. این کشور برای اقامت مسافران راه‌های متعددی در نظر گرفته است. ثبت شرکت، خرید ملک و یا تحصیل از جمله راه‌های اقامت در این کشور محسوب می‌شود. بعضی از راه‌ها برای اقامت بسیار گران هستند.

به طور مثال ممکن است قیمت آپارتمان در دبی بسیار گران و معادل یک میلیون درهم باشد، اما با توجه به درآمد ثابت و پویا این مبلغ خیلی خوب جبران می‌شود. افرادی که وارد این کشور می‌شوند، باید پس از اتمام دوره اقامت اقدام به تمدید پاسپورت نمایند که هزینه‌های آن هر سال متفاوت است. هزینه تمدید اقامت دبی در یک دوره حدود ۶۰۰ درهم است که متقاضی باید طبق قوانین پرداخت کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *